دانه کردن و نگهداری ذرت – آماده کردن ذرت برای پخت

لطفاورود یا ثبت نام پست ها را دوست دارم
ویدئو
دانلود ویدیو

نتایجی از دیگر سایت ها:

دانه کردن ذرت با ۲ ترفند عالی ( دون کردن بلال ) – چاره‌ دان

زمان بیشتری برای جدا کردن دانه های ذرت می برد. تجربه من: من این روش رو تست کردم خیلی خوب و کامل دانه های ذرت از بلال خارج میشن. فکر می کردم خیلی زمان بر است.
.

آب پز كردن بلال • روشهای مختلف پختن بلال • طرز پخت بلال …

روش دوم پخت ذرت : کباب کردن بلال. بلال را پوست بکنید. برای این کار غلاف بلال را از بالا جایی که رشته های ابریشمی (نوارهای مو مانند و تیره) دیده می شوند بگیرید و تا پایین بکشید و جدا کنید.
.

نحوه دانه کردن و نگهداری ذرت

دانه کردن ذرت با دست . دانه کردن ذرت با سیخ های کوچک : روشی دیگر که برای جدا کردن دانه های بلال باید استفاده کنید توسط سیخ ها کوچک است بعد از پوست گرفتن آن ها سر سیخ ها را در انتهای دانه های بلال قرار بدهید و فشار بدهید و به …
.

بهترین روش فریز کردن ذرت در ۴ مرحله | ستاره

بهترین طریقه فریز کردن ذرت جدا کردن دانه‌های ذرت تازه و پخت آن‌ها با کمی شکر و نمک است. به این روش شما می‌توانید دانه‌های ذرت را تا یکسال در فریز نگهداری کنید.
.

طرز تهیه کنسرو ذرت / روش دانه کردن ذرت • مجله تصویر زندگی

15-20 دقیقه زمان برای پخت آن کافی می‌باشد. ذرت‌ها را بعد از دانه دانه کردن و پختن بلال ، می‌توانید در انواع غذاها مانند پاستا ، ماکارونی، پیتزا، سوپ ، سالاد و …
.

طرز نگهداری ذرت در فریزر، آموزش فریز کردن ذرت و نگهداری ذرت …

علت اضافه کردن نمک و شکر به ذرت در حین پختن برای فریز کردن، برای نزدیک کردن طعم ان به ذرت های اماده بیرون است. پس از انکه ذرت ها کاملا پخته شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *