شهر گنجه – کشور آذربایجان

لطفاورود یا ثبت نام پست ها را دوست دارم
ویدئو
دانلود ویدیو

نتایجی از دیگر سایت ها:

گنجه – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

اسم رسمی گنجه در دوران حاکمیت روسیه تزاری به الیزابتوپل تغییر کرد، سپس در دوران حاکمیّت کوتاه جمهوری دمکراتیک آذربایجان (۱۹۱۸ میلادی) این شهر موقتاً پایتخت جمهوری جدید درآمد تا آنکه باکو از کنترل روسها خارج گشت.
.

فهرست شهرهای جمهوری آذربایجان – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

جمهوری آذربایجان به طور کلی ۷۸ شهر را در خود جای داده است که ۱۱ مورد از مهم‌ترین آن‌ها، «شهرهای تابع جمهوری» محسوب می‌شوند.
.

گنجه | کشور آذربایجان | آتالند

گنجه شهری در شمال غربی جمهوری آذربایجان است. جمعیّت این شهر در حدود ۳۱۳٬۳۰۰ نفر است نام گنجه از گنج پارسی برگفته شده است و در منابع عربی جنزه آمده است. جمعیت گنجه پیش از مغولان:
.

شهر گنجه – راهنمای سفر به آذربایجان

شهر گنجه بزرگترین شهر کشور آذربایجان بعد از پایتخت آن یعنی شهر باکو است. این شهر یکی از قدیمی‌ترین شهرهای منطقه قفقاز می‌باشد و برای مدت‌ها مهمترین شهر منطقه بوده است.
.

جاهای دیدنی گنجه دومین شهر بزرگ جمهوری آذربایجان – بریم باکو

جاهای دیدنی گنجه دومین شهر بزرگ جمهوری آذربایجان. بعد از باکو، گنجه دومین شهر بزرگ کشور آذربایجان به حساب می‌آید و بیش از ۱،۵۰۰ سال قدمت دارد.
.

آذربایجان (کشور) – ويکی شيعه

آذربایجان دارای ۵۹ بخش، ۱۱ شهر و یک جمهوری خودمختار نخجوان است. باکو، پایتخت این کشور و بزرگترین شهر و مرکز صنعتی اذربایجان، در شبه جزیره Abşeron قرار دارد که پرجمعیت‌ترین مکان آذربایجان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *