حکومت چنگیز و تیمور….

لطفاورود یا ثبت نام پست ها را دوست دارم
اخبار
حکومت چنگیز و تیمور....

برای دیدن مطلب مورد نظر لطفا روی یکی از لینک های زیر کلیک نمایید:

برای دیدن مطلب از سایت اصلی لطفا روی لینک زیر کلیک نمایید
سایت اصلی

امپراتوری تیموری – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

با مرگ سلطان ابوسعید و پایان حکومت هجده سالهٔ او و نیز با قدرت گرفتن اوزون حسن در غرب ایران و عراق عجم، خاندان تیموری با سرعت بیشتری رو به زوال رفت. از سلطان ابوسعید ده پسر باقی‌ماند اما هیچ …
.

تیمور – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

تیمور گورکانی (۷۱۵–۷۸۳ ه‍.خ / ۷۳۶–۸۰۷ ه‍.ق / ۱۳۳۶–۱۴۰۵ م)، معروف به تیمور لنگ، نخستین پادشاه گورکانی (تیموری) و پایه‌گذار این دودمان شاهی است، که در بیش‌تر سرزمین‌های آسیای مرکزی و غربی فرمان راند.
.

جمجمه تیمور لنگ پس از نبش قبر +تصاویر

تیمور بعدها پس از فتح و قتل عام در هندوستان، مسکو را نیز فتح کرده و به آتش کشید. حمله تیمور به خاک عثمانی نتیجه داد و خلیفه عثمانی اسیر تیمور شد. بعدها او مملوکین مصر نیز را به زانو در آورد.
.

حمله ی چنگیز و تیمور به ایران

حمله ی چنگیز و تیمور به ایران … سوءاستفاده از اوضاع پریشان و آشفته ی ایران که بر هر گوشه ی آن خانی و سرداری حکومت می کرد چندین مرتبه به کشورما یورش آورد.یورش های تیمور نیز همچون چمگیز آسیب و …
.

تیمور گورکانی، جهانگشایی دیگر از نسل چنگیز | نوجوان شاد

هرچند دیری نپایید که پسران و نوادگان تیمور بر سر قدرت به جان یکدیگر افتادند و امپراطوری وسیع تیمور، چند پاره شده و هرکدام از آن‌ها حکومت بخشی را به دست گرفتند.
.

: تیمور لنگ

تیمور گورکان 807 -771 ق / 1405- 1369 م تیمور در خانواده‏اى از قبایل ترک ماوراءالنهر و در شهر ” کش “- از توابع سمرقند در ترکستان ( آسیای مرکزی فعلی )- در 736 ق / 1335 م دیده به جهان گشود و خیلی زود در سوارکاری و تیر اندازی مهارت یافت..

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *