صفت مفعولی را توضیح دهید

لطفاورود یا ثبت نام پست ها را دوست دارم
اخبار
صفت مفعولی را توضیح دهید

برای دیدن مطلب مورد نظر لطفا روی یکی از لینک های زیر کلیک نمایید:

برای دیدن مطلب از سایت اصلی لطفا روی لینک زیر کلیک نمایید
سایت اصلی

صفت فاعلی وصفت مفعولی

صفت مفعولی. صفت مفعولی صفتی است که مفهوم وقوع فعلی را به موصوف خود نسبت می دهد. این نوع صفت نیز از نظر ساختمان به مرکب، مشتق و مشتق- مرکب بخش پذیر است. ساخت های صفت مفعولی عبارتند از:
.

گرامر درباره ی صفات فاعلی و مفعولی | آموزش مجازی زبان انگلیسی

⚫️ #صفت_فاعلی صفتی است اثر گذار، این که شخصی یا چیزی اثری یا احساسی را ایجاد می کند. در حالی که #صفت_مفعولی صفتی است اثر پذیر و اثر یا احساس ایجاد شده در شخص را بیان میکند.
.

صفت – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

صفت مفعولی … آن که صفت را در آخر آورند و هیچ تغییری ندهند، مثل: خواب‌آلوده، شراب‌آلوده … در سایر ضمایر، صفت در حکم توضیح و به‌منزلهٔ بدل است.
.

Partizip چیست؟

نکته : ما می توانیم در ابتدا صفت مفعولی را به زمان گذشته ببریم یعنی به Partizip II ببریم و در پس از آن جمله ای بسیازیم در حالت Passiv . چنانچه اطلاعاتی درباره Passiv ندارید می توانید دروس زیر را مطالعه کنید :
.

صفت (دستور زبان) – ویکی فقه

صِفَت ، واژه‌ای است که حالت و چگونگی چیزی یا واژه ای را برساند و اقسام آن از این قرار است: صفت فاعلی، صفت مفعولی، صفت تفضیلی و صفت نسبی. برای واژه صفت که عربی است برابرهای فارسی «فروزه» و «چگون‌واژه» پیشنهاد شده‌است.
.

صفت های بیانی – صفت بیانی – انواع صفت بیانی – صفت بیانی …

«صفت بیانی» * همان گونه که پیشتر خواندیم؛ « صفت بیانی » یکی از «وابسته های پَسین» در «گروه اسمی» است. « صفت بیانی »: واژه‌ای است که در بارۀ « اسم » پیش از خودش توضیح می‌دهد یا یک ویژگی آن را بیان می‌کند.

هنوز کسی این پست لایک نکرده !

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *