تعداد n ضلعی های منتظم كه اندازه هر زاويه داخلی آن عددی طبيعی باشد

لطفاورود یا ثبت نام پست ها را دوست دارم
اخبار

برای دیدن مطلب مورد نظر لطفا روی یکی از لینک های زیر کلیک نمایید:

برای دیدن مطلب از سایت اصلی لطفا روی لینک زیر کلیک نمایید
سایت اصلی

فرمول هاي رياضي براي ششمي ها

مثال از هر راس 4 ضلعی 1=3-4 یک راس و 6 ضلعی3=3-6 3 راس می گدرد مجموع زاویه های داخلی چند ضلعی= 180×( 2- تعداد ضلع ) مثال 4 ضلعی 360= 180 ×2 – 4 برای بدست آوردن چند کسر بین دوکسر ( علاوه بر هم مخرج کردن )
.

اتــاق اثبــات فــرمــول ها،قــضــایــا و احــکام …

پاره خط دلخواهی را در نظر بگيريد و آن را به n قسمت مساوی تقسيم نمائيد , [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] كه در آن m=n عبارت است از تعداد قطعه های خود شبيه پاره خط .
.

کنجکاو | فرمول ها و نکات ریاضی

عددی بر۱۱ بخش پذیر است که اگر ارقام آن را یکی در میان به دو دسته تقسیم کنیم و مجموع ارقام هر دسته را به دست آوریم و سپس دو عدد به دست آمده را از هم کم کنیم عدد حاصل بر۱۱ بخش پذیر باشد.
.

فرمول های مهم ریاضی(جامع-پیشرفته)

3-اگر تعداد اعداد زوج و یا فرد یک مجموعه‏ی اعداد متوالی مورد نظر باشد از فرمول‏های زیر استفاده می‏شود. 1+ 2÷(کوچک‏ترین عدد زوج – بزرگ‏ترین عدد زوج) = تعداد اعداد زوج
.

سايت بچه هاي بوستان نرگس

دایره و چند ضلعی های منتظم : … 9-برای یک n ضلعی منتظم زاویه ی داخلی از رابطه ی و زاویه ی مرکزی از رابطه ی بدست می آید. … اگر يك ساختمان هم يك اندام باشد هر قسمت آن يك بافت است.
.

وبللللللاگ | ریاضی – blogfa.com

(n-2)× 180. مثال۱:مجموع زاويه هاي داخلی یک هشت ضلعی منتظم چند درجه است؟ جواب: 1080=180×(2-8) مثال۲:اگرمجموع زاویه های داخلی یک nضلعی ۱۴۴۰ درجه باشد تعداد ضلع های این nضلعی چندتاست؟ ۱۴۴۰÷۱۸۰=۸ ۸+۲=۱۰ ۱۰ضلعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *