تعداد n ضلعی های منتظم كه اندازه هر زاويه داخلی آن عددی طبيعی باشد

لطفاورود یا ثبت نام پست ها را دوست دارم
اخبار
تعداد n ضلعی های منتظم كه اندازه هر زاويه داخلی آن عددی طبيعی باشد

برای دیدن مطلب مورد نظر لطفا روی یکی از لینک های زیر کلیک نمایید:

برای دیدن مطلب از سایت اصلی لطفا روی لینک زیر کلیک نمایید
سایت اصلی

فرمول هاي رياضي براي ششمي ها

مثال از هر راس 4 ضلعی 1=3-4 یک راس و 6 ضلعی3=3-6 3 راس می گدرد مجموع زاویه های داخلی چند ضلعی= 180×( 2- تعداد ضلع ) مثال 4 ضلعی 360= 180 ×2 – 4 برای بدست آوردن چند کسر بین دوکسر ( علاوه بر هم مخرج کردن )
.

اتــاق اثبــات فــرمــول ها،قــضــایــا و احــکام …

پاره خط دلخواهی را در نظر بگيريد و آن را به n قسمت مساوی تقسيم نمائيد , [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] كه در آن m=n عبارت است از تعداد قطعه های خود شبيه پاره خط .
.

کنجکاو | فرمول ها و نکات ریاضی

عددی بر۱۱ بخش پذیر است که اگر ارقام آن را یکی در میان به دو دسته تقسیم کنیم و مجموع ارقام هر دسته را به دست آوریم و سپس دو عدد به دست آمده را از هم کم کنیم عدد حاصل بر۱۱ بخش پذیر باشد.
.

فرمول های مهم ریاضی(جامع-پیشرفته)

3-اگر تعداد اعداد زوج و یا فرد یک مجموعه‏ی اعداد متوالی مورد نظر باشد از فرمول‏های زیر استفاده می‏شود. 1+ 2÷(کوچک‏ترین عدد زوج – بزرگ‏ترین عدد زوج) = تعداد اعداد زوج
.

سايت بچه هاي بوستان نرگس

دایره و چند ضلعی های منتظم : … 9-برای یک n ضلعی منتظم زاویه ی داخلی از رابطه ی و زاویه ی مرکزی از رابطه ی بدست می آید. … اگر يك ساختمان هم يك اندام باشد هر قسمت آن يك بافت است.
.

وبللللللاگ | ریاضی – blogfa.com

(n-2)× 180. مثال۱:مجموع زاويه هاي داخلی یک هشت ضلعی منتظم چند درجه است؟ جواب: 1080=180×(2-8) مثال۲:اگرمجموع زاویه های داخلی یک nضلعی ۱۴۴۰ درجه باشد تعداد ضلع های این nضلعی چندتاست؟ ۱۴۴۰÷۱۸۰=۸ ۸+۲=۱۰ ۱۰ضلعی

هنوز کسی این پست لایک نکرده !

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *